Чому ми шануємо Богородицю.
Дуже часто задають нам іновірці питання, чому ми шануємо Богородицю?
У «Святому Письмі» є багато свідчень про пошану Богородиці, але ті хто читає по букві «Святе Письмо» і має закритий розум і серце, бачить лиш те, що сприймає його розум.
Ми повинні шанувати «Святе Письмо», але ми повинні й розуміти що «Святе Письмо» це зібрання книг – бібліотека книг які через передання святих залишилась нам. І що Біблія є не одна, а декілька і переклади бувають різні як і розуміння та вчення.
У православних неканонічна Біблія яка складається з 77 книг, а в інших 66. Але ми повинні розуміти що «Святе Письмо» не закінчується, тобто життя на землі продовжується. В «Святому Письмі» описуються історичні події життя на землі та промисел Божий на ній.
Тому промисел Божий записаний в православних в переданні, де також записано історія та подвиги благочестя, свідчення людей і вчення та Богоявлення. Тому разом із Біблією ми шануємо вчення святих які розтлумачують нам розуміння «Святого Письма» в сучасному світі.
Святе Письмо про Богородицю.
Питання: Де показано в Святому Письмі, що Марія дійсно є Божою Матір'ю?

Відповідь: Апостол пише: "А все оце сталось, щоб збулося сказане Господом через пророка, який говорить:« Ось Діва в утробі зачне, і Сина породить, і назвеш ім'я Йому: Еммануїл, що означає: з нами Бог (зауважте - Бог , а не просто людина, - Авт.) "(Від Матвія, 1.22-23, див. також Ісаї, 7.14).

"І беззаперечно - велика благочестя тайна: Бог явився у плоті ..." (Перше послання апостола Павла до Тимофія, 3.16).

Родичка Марії, Єлизавета, вітає Її як Матір Божу: "Коли Єлизавета зачула Маріїн привіт, затріпотала дитина в утробі її; І Єлизавета наповнилась Святого Духа, і скрикнула голосом гучним, і сказала: благословенна Ти між дружинами, і благословенний Плід утроби твоєї! І звідки це мені, що прийшла мати Господа мого до мене? "(Від Луки, 1.41-43).

Питання: Звідки взято звернення "Цариця Небесна"?

Відповідь: "... Стала цариця праворуч Тебе в Офірському золоті" (Псалом 44.10).

Питання: Де сказано, що Марія народила Спасителя немає від смертного чоловіка, але від Духа Святого?


Відповідь: «27 До Діви, зарученої з мужем на ім’я Йосиф, з дому Давидового; ім’я ж Діви — Марія. 28 Ангел, увійшовши до Неї, сказав: радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти в жонах. 29 Вона ж, побачивши його, стривожилася від слів його і міркувала, що б то значило це привітання. 30 І сказав Їй ангел: не бійся, Маріє! Бо Ти знайшла благодать у Бога. 31 І ось зачнеш в утробі і народиш Сина, і наречеш ім’я Йому Ісус. 32 Він буде Великий і Сином Всевишнього наречеться, і дасть Йому Господь Бог престіл Давида, отця Його. 33 І царюватиме у домі Якова повік, і царству Його не буде кінця. 34 Марія ж сказала ангелу: як же станеться це, коли Я мужа не знаю? 35 Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий зійде на Тебе, і cила Всевишнього осінить Тебе. Тому і народжуване Святе наречеться Сином Божим. "(Від Луки, 1.26-38).
"... Ось Ангол Господній з'явився йому (Йосипу. - Авт.) У сні, промовляючи: Йосипе, сину Давидів! Не бійся прийняти Марію, дружину свою; бо зачате в ній то від Духа Святого "(Від Матвія, 1.18-23).